X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Pazaryeri ve E-Ticaret'i Kirleten Firmalara Karşı

AnasayfaYazılarE-TicaretPazaryeri ve E-Ticaret'i Kirleten F...

Piyasada günümüzde bir çok pazaryeri ve e-ticaret hizmeti sunan yazılım şirketi bulunmaktadır. Bahsi geçen yazılım şirketleri sundukları hizmetler ile müşterilerinin e-ticaret sitelerinde ve pazaryerlerinde satış yapmalarını sağlamaktadırlar.

Günümüzde hem e-ticaret yazılımları konusunda hem de pazaryeri entegrasyon hizmeti noktasında pazarde lider konumunda olan 2 farkı firma hakkında müşterilerimiz ve iş çevremiz vasıtası ile öğrendiklerimize her gün şaşırmaktayız. 

Öncelikle müşterilere ürün satışında ne gibi şartlar koyduklarını listeleyelim;

  • Sipariş öncesinde sözleşme imzalatma,
  • Para iadesi işleminde min. %50 kesinti uygulamaları. 

Bu 2 ana başlık üzerinden yazımızı ilerletmek gerekirse eğer;

Sipariş işlemi öncesinde müşterilere özellikle pazaryerlerinde satış yapan ve sektörle ilgili hiçbir bilgisi olmayan bireyleri tabir-i caizse ağına düşüren bir örümcek misali gören bazı firmaların özellikle e-ticaret ekosistemini kirlettiğini görmekteyiz. Adını anmadığımız bu öncü firmaların aşağıdaki yöntemleri kullanarak müşteri sağladığınıda bilmekteyiz.

  • Pazaryeri şirketleri ile olan bağlarını kullanarak bu sistemlere üye olan yeni satıcıların iletişim bilgilerine ulaşabilme,
  • İl il sözde e-ticaret toplantıları düzenleyerek e-ticaret ve pazaryeri müşterisi avına çıkıp hem yerel firmaları hemde sektördeki rakip firmalarını kötüleme yoluna gitmektedirler.

İki önemli adım ile kendilerini var etmeye çalışan ve nerdeyse network marketing misali bir çalışma sergileyen ve yalnızca pazarlama kısmı kuvvetli olan fakat teknik anlamda (yazılım) kesinlikle yetersiz seviyede bulunan bu firmalar yaptıkları iş birlikleri ile bizleri şaşırtmaktadır.

Şimdi bu yazıyı neden yazdığımızdan bahsedelim!

Bugüne kadar bizi tercih eden müşterilerimizde gördük ki bu 2 firmayı tercih eden müşterileri bugüne kadar e-ticarete girdiklerini pişman edilerek sadece sömürülmüş ve alamadıkları hizmetler için imzaladıkları sözleşmelerin kurbanı olmuşlardır. Bizde bu durumdan yani içinde yer aldığımız bu pazarın böylesine kirletilmesinden şikayetçiyiz.

Bu noktada bu yazıyı okuyan tüm müşterilerimizin bilinçlenmesini ve çevrelerindeki ilgili kişileride bilinçlendirmelerini istedik. 

Müşterilerimizin en çok tercih edilen bu iki şirket hakkında söylediği genel ve ortak söylem ise daima şu oluyor "sözleşme imzaladık, şu an hizmet alamıyoruz ve cayma hakkımızda yok, çünkü para iadesi yapmıyorlar."

Not: Unutmamak gerekirki internet üzerinden yapılan her türlü alışverişin 15 günlük süre içerisinde sorgusuz sualsiz iadesi yasal olarak zorunludur. İlgili şirketler yalnızca varsa ödeme komisyonu, kdv vb. kesintiler yapabilir. Fakat %50 gibi bir kesinti yapma hakları kesinlikle yoktur. Bunu adı ticaret değil yalnızca dolandırıcılık olur.

Unutmayalım ki Jet Teknoloji ve pazardaki bazı firmalar sizlere ödediğiniz tutarlar karşılığında pazarda şimdilik lider olan bu e-ticaret yazılım şirketi gibi ücretsiz sunulan Opencart devşirmesi bir yazılım sunmamaktadır. Bu sebepledir ki ödediğiniz tutar, aldığınız ve alacağınız hizmetlerin tam karşılığıdır. 

Peki biz neden mi böyle bir yazı yazıyoruz çünkü biz Jet Teknoloji olarak Mutlu Müşterilerden yanayız!

Kendisini lider olarak gören ve binlerce müşteriye karşı orantısız şekilde yetersiz gelecek bir teknik ekip kadrosunu tercih ederek zararlı çıkmamanız en büyük önerimiz!

Bu tarz firmaları yazımızın altındaki yorum alanına sizler yazabilirsiniz!

E-Ticaret ve Pazaryeri Entegrasyon çözümleri noktasında e-ticarete dahil olan ve olmak isteyen tüm müşterilerimizin bu tarz örümcek ağı mantığı ile ilerleyen şirketlerden uzak durmalarını hem ticaretleri hemde sağlıkları için öneriyoruz.

İlginize teşekkür eder,
Ahlaklı ve bol müşterili ticaretler dileriz.
Jetteknoloji.com

cPanel Plesk Litespeed Cloudlinux Microsoft.net Comodo Visa/Master
ABONE OL
Top