Müşteri Hizmetleri : 0850 302 87 83E-ticaret Sitenizde canlı destek sistemi kullanmak

Canlı destek sistemi e-ticaret sitelerinde müşteri desteği konusunda firmalara ve siteyi ziyaret eden kullanıcılara satış öncesinde ve satış sonrasında birçok avantaj ve kolaylık sağlıyor. Fakat bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli husus önceden hazırlanmış, hazır cevaplar ziyaretçileri rahatsız ediyor dolayısıyla canlı destek kullanırken, doğrudan bir yetkiliye ulaşmak, kullanıcılar için oldukça önemli. Canlı destek kullanan firmaların büyük bir kısmı bu özellik sayesinde olumlu geri dönüşler alarak, satışlarını artırıyor.

Satış arttırma

Ziyaretçilerin bazıları satın alma öncesi de firmalardan ürünleri yada hizmetleri konusunda bilgi almak isterler. Bu aşamada canlı destek vermek, ziyaretçilerin gerek karar alma gerekse güven konusunda memnuniyet seviyesini artıracaktır. Satınalma öncesinde verilen destek ziyaretçinin ürün ile ilgili bilgilendirilmesini sağlar ve satışı artırmak adına olumlu geri dönüşler alma olasılığını artırmacağı gibi bunun yanında satış sonrasında verilecek olan canlı destek ile müşteri sadakati artılıp müşterinin başka ürün yada hizmet ihtiyaçlarında tekrar aynı e-ticaret sitesini tercih etme nedeni olacaktır.

Maliyet düşürme

Canlı destek maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olur.Bir fiziki mağaza düşünün, fiziki mağazaya bir ziyaretçi geldiğinde satış elemanının aynı anda birden çok ziyaretçi ile ilgilenme durumu söz konusu değildir, fakat canlı destek veren bir personel e-ticaret mağazasını ziyaret eden birden çok müşteri ile aynı anda görüşme yapabileceği için personel giderleri konusunda oldukça avantajlı bir yol olduğu kesindir. Ayrıca canlı destek aracılığıyla yapılacak görüşme sayesinde çağrı merkezinin yüküde azalacağı için buda maliyetlerin azalmasını sağlayacaktır.

Zaman kazanımı

Ziyareçiler ve firmalar açısıdan canlı destek zamandan kazanım sağlar. Ziyaretçiler e-ticaret sitesine girdikten sonra bir ürün yada hizmet ile ilgili bilgi almak istediklerinde canlı destek üzerinden çok hızlı bir şekilde bilgilendirilebilirler. Telefon yada e-mail ile iletişim sağlamak ile karşılaştırıldığında zaman konusunda canlı destek oldukça avantajlıdır.

Müşteri memnuniyeti

Canlı destek üzerinden hizmet sunmak, müşteri memnuniyeti konusunda rekabette öne çıkmayı sağlayacaktır. Bu konuda kaliteli ve hızlı hizmet sunulması durumunda rakiplerden birkaç adım daha önde olmayı sağlayacağı kesindir.

Detaylı bilgi almak için bize;

  • Jetteknoloji.com'a üye olup destek sistemi üzerinden,
  • 0850 302 87 83 numaralı destek hattından,
  • 0555 888 87 83 numaralı Whatsapp Business destek hattından,
  • [email protected] mail adresinden ulaşabilirsiniz.