Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Bayilere Özel
  • Bayimiz olmak için öncelikle Jetteknoloji.com müşteri panelinde hesap oluşturmalısınız. Hesap oluşturmak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Bayi olma isteğinizi müşteri panelimizde yer alan Destek Sistemi üzerinden veya [email protected] adresine iletiniz.
  • Hesabınız için belge yükleme aşamasına geçilecek olup talebiniz işleme alındıktan sonraki ilk girişinizde tarafınızdan yüklemeniz istenilen belgeleri sisteme yüklemeniz gerekecektir.
  • Onay aldıktan sonra bir sonraki işleme geçebilirsiniz. Onay verilmemesi halinde ise bayi olarak ürün ve sipariş oluşturamazsınız.
  • Sonrasında ise oluşturmuş olduğunuz hesaba 15.000 TL tutarında ilk bakiye yükleme işlemini buradan Kredi Yükleme işlemi yapabilirsiniz.
  • Kredi yükleme işleminden sonra destek sistemi üzerinden tarafımıza markanıza ait web site adresi, logo ve marka adı gibi bilgiler tarafınızdan istenilecek ve sistemimize işlenecektir.
  • Artık sistemimiz üzerinden bayi ürünlerini sipariş verebilir ve müşterilerinize kendi markanız ile satış yapmaya başlayabilirsiniz.
  • Eğer bir Jetteknoloji.com bayi hesabına sahipseniz buradan bayi hesabınıza giriş yapmalısınız.
  • Giriş yaptıktan sonra ise buradan siparişlerinizi oluşturabilirsiniz. (Jetteknoloji.com > İş Ortaklığı > Bayilik)
Tüm bayilerimiz kendi müşterilerine www.smartdonusum.com üzerinden e-fatura hizmeti sunabilirler. Müşterileriniz ilgili firma ile iletişime geçerek e-faturaya geçiş yapmak istediklerini belirttikleri taktirde firma kendilerine hesap açılışı yapacaktır.
E-Ticaret ve Pazaryeri Entegrasyon yazılımlarımızda yer alan Entegrasyonlar menüsü altındaki Muhasebe Entegrasyonları sayfasında bulunan e-Fatura sayfasından gerekli entegrasyon ayarlamalarını yapabilirsiniz.

1) Smardonusum.com'a başvurun ve e-fatura hesabı açtırınız.

Panelhttp://portal.smartdonusum.com
Kullanıcı Adı (API Kullanıcı Adı)Smartdonusum.com verecektir.
Şifre (API Şifre)Smartdonusum.com verecektir.

Bu bilgiler ile e-fatura paneline giriş yapabilirsiniz. 


2) E-TİCARET YAZILIMI VE E-FATURA ENTEGRASYON AYARLAMALARI

1)E-Ticaret Yönetim Panelinizi yönetici girişi yapınız. (siteniz.com/admin)
2)E-Ticaret Yönetim Panelinizde Entegrasyonlar menüsü altında yer alan Muhasebe Entegrasyonları sayfasındaki e-Fatura sayfasına giriş yapınız. (Entegrasyonlar > Muhasebe Entegrasyonları > e-Fatura)
3)Açılan sayfada API Kullanıcı Adı ve API Şifre alanlarına e-fatura paneline giriş yaptığınız bilgileri giriniz.
4)Firmanıza ait ünvan, adres, firma sahibi ad-soyad, il, ilçe, telefon, web site adresi, sicil no, vkn/tckn, vergi dairesi, mersis no bilgilerini giriniz ve e-mail bilgilerini sayfadaki kutulara yazınız.
5)Firmanıza ait 4.adımda girdiğiniz bilgilerin sorumluluğu tamamen tarafınıza aittir.
6)Alıcı Etiketi (PK) alanına Smartdonusum.com'un vereceği urn:mail:[email protected] gibi alıcı etiketini yazmalısınız. Bu bilgiye E-Fatura Paneli > Ayarlar > Firma Profili > Sözleşmeler sayfasından da ulaşabilirsiniz. urn:mail: alanı kesinlikle yazılmalıdır.
7)Gönderici Etiketi (GB) alanına Smartdonusum.com'un vereceği urn:mail:[email protected] gibi alıcı etiketini yazmalısınız. Bu bilgiye E-Fatura Paneli > Ayarlar > Firma Profili > Sözleşmeler sayfasından da ulaşabilirsiniz. urn:mail: alanı kesinlikle yazılmalıdır.
8)E-Arşiv Kodu alanına 3 haften oluşan e-arşiv fatura ön ekini büyük harflerle yazınız. Örneğin KTA gibi. Bu değer aşağıdaki E-Fatura Kodu değerinden farklı olmalıdır.
9)E-Fatura Kodu alanına 3 haften oluşan e-fatura ön ekini büyük harflerle yazınız. Örneğin KTF gibi. Bu değer üstteki E-Arşiv Kodu değerinden farklı olmalıdır.
10)Eğer muafiyet kodunuz var ise VERGİ MUAFİYETLERİ alanından muafiyet kodunuzu ve sebebini girebilirsiniz. Bu bilgileri muhasebecinizden istemelisiniz.
11)İlgili sayfadaki tüm verileri girdikten sonra modülün üst kısımdaki DURUM'u eğer aktif (yeşil) ise sayfayı kaydediniz.
12)İşlem tamamlanmıştır.


3) E-FATURA VE E-ARŞİV FATURA ŞABLON AYARLAMALARI

1)E-Ticaret Yönetim Paneli > Tasarım > Fatura / Fiş Tasarımları > e-Fatura ve e-Arşiv Şablonu sayfasından faturalarınız için şablon ayarlamalarınızı yapabilirsiniz. 
2)e-Fatura Paneli > Ayarlar > XSLT Yönetimi alanından e-Fatura Şablonunuz için imza ve logo yüklemesi yapabilirsiniz.
3)Tüm işlemleri tamamladıktan sonra artık E-Ticaret Yönetim Paneli > Siparişler menüsündeki siparişlerinizde yer alan E-FATURA butonlarına tıklayarak ilgili siparişleri resmileştirebilirsiniz.
4)İşlem tamamlanmıştır. Lütfen aşağıdaki uyarılara ve karşılabileceğiniz hatalara göz atınız.


4) UYARILAR

1)e-Fatura Panelinde > Ayarlar > Firma Profili alanından firmanız için Şube Bilgileri alanından adres bilgilerinizi girmelisiniz.
2)E-Ticaret Yönetim Panelinden oluşturacağınız e-Fatura ve e-Arşiv Faturalar ile e-Fatura paneli üzerinden oluşturacağınız manuel faturaların Fatura Ön Ekleri farklı olmalıdır. 
3)Oluşturulan faturaların durumlarını e-Fatura Panelinden takip edebilirsiniz. İlgili panelde faturalar DÖKÜMAN İMZALANDI durumunu alıyor ise sorunsuz olarak fatura oluşmuştur.
Müşterileriniz için sms hizmetini Jetteknoloji.com üzerinden almanız gerekmektedir. Farklı firmalar ile entegrasyon hizmeti sağlanmamaktadır.
Şu an için bu hizmetleri en iyi deneyim için şirketimiz ve çözüm ortaklarımız aracılığı ile sunmaktayız. Belirtilen hizmetlerin sistem üzerindeki kullanım yöntemleri değerlendirildiğinde farklı firmalar üzerinden kullanılmasının ek bir avantajı olduğu düşünülmemektedir. Bu sebeple farklı firmalar ile entegrasyon hizmeti sunmuyoruz.
Önceden bir e-ticaret yazılımı veya pazaryeri entegrasyon yazılımı satın aldıysanız eğer bu ürünler için ihtiyaç duyacağınız ek modüllere buraya tıklayarak ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz. İlgili sayfada ürünleri ve modülleri görmek için bayi girişi yapmış olmalısınız.
Bayilerimiz kredi yüklemesi yaptıklarında yüklemiş oldukları kredi tutarlarından sistem alt yapımız gereği %18 tutarında bir kesinti gerçekleşmektedir.

Fakat bu bayilerimiz için herhangi bir zarar oluşturmamaktadır. Kredi bakiyesi ile ürün satın alım işlemlerinizde de aynı oranda (%18) bir indirim uygulanmaktadır. 

Yani parça parça gerçekleşecek olan tüm ödemeler için peşin olarak sistem %18'lik bir kesintiyi otomatik yapmaktadır. Tarafınıza sadece kredi yüklemesi için fatura kesilecek olup, kredi bakiyesi ile satın alımlarınız için oluşan faturalarda resmi fatura düzenlenmeyecektir.

Bu sebeple bir ürünü satın almak istediğinizde yükleyeceğiniz tutar bayi fiyat listemizde belirtilen ürün fiyatından düşük olmamalıdır.
Tüm bayilerimiz destek hizmetlerini Jetteknoloji.com'a kayıtlı bayi hesaplarına giriş yaparak panellerinde yer alan Destek Sistemi alanından alabilirler.
Bayilerimizin kendi müşterilerine ait mobil uygulamalar talep edilmesi üzerine müşteriye ait Google Play ve AppStore mağazalarında veya bayimize ait Google Play ve AppStore mağazalarında yayınlanır. Bayi müşterilerine ait kurulumlar şirketimize ait hesaba marka gizliliği açısından yapılmaz.

Demomuzu incelemek ister misiniz?

Yazılımlarımıza ait demoyu incelemeye aşağıdaki formu doldurarak başlayabilirsiniz.

Demoyu İncele!
Yükleniyor...