Müşteri Hizmetleri : 0850 302 87 83N11.com - Giyim ve Aksesuar Kategorileri Duyurusu!

Değerli İş Ortağımız,

Kadın Giyim & Aksesuar, Erkek Giyim & Aksesuar ve Ayakkabı & Çanta kategorilerinde Cinsiyet, Sezon ve İçerik özelliklerinin doldurulması 25 Aralık 2019 tarihinden itibaren zorunlu olacaktır. Bu uygulama ile Google aramalarında ve n11.com içerisindeki filtrelerde ürünlerinizin listelenmesini sağlayacak, ürünlerinizin görünürlüğünü ve satışlarını önemli oranda artıracaksınız.

Ürün özellikleri ile ilgili olarak hazırladığımız sözlükten yararlanarak hangi ürün özelliklerinin hangi kategorilerde tanımlanması gerektiğine ve bu özelliklerin içeriğine dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ürün Özelliklerini Nasıl Düzenlerim?

 • Cinsiyet bilgisi ise seçenek olarak değil, Ürün Özellikleri başlığı altında ürün özelliği olarak eklenmelidir. Cinsiyet özelliğini seçenek olarak ekleyen iş ortaklarımızın ürünlerini düzenleyerek bu seçeneği Ürün Özellikleri alanında belirtmesi gerekmektedir.

 • Cinsiyet bilgisi sadece Ürün Özellikleri kısmına eklenmelidir.

 • Kadın Giyim & Aksesuar, Erkek Giyim & Aksesuar kategorilerinde Beden, Ayakkabı kategorisinde ise Numara özelliği sadece seçenek olarak girilmelidir. Bu şekilde düzenleme yapmadığınız veya yeni ürünlerinizi eklerken Beden ve Numara özelliğini seçenekler halinde eklemediğiniz takdirde ürünleriniz filtelerde görünmeyecektir. Bu durum satışlarınızı ve ürünlerinizin görünürlüğünü olumsuz olarak etkileyecektir.  Beden ve Numara özelliklerinin ürün özellikleri kısmında olması doğru değildir.
  Üstte yer alan görseldeki gibi seçenekler halinde eklenmelidir.

 • Ürün Özellikleri kısmını doldururken sizin için hazırladığımız sözlükten yararlanabilirsiniz. Api, XML, Excel ile ürün yüklerken ürün özelliklerinizi nasıl doldurmanız gerektiğine dair bilgileri ekte ilettiğimiz dosyalarda bulabilirsiniz.

  Eklenmesini istediğiniz bir özellik bulunuyorsa [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

  Dosyayı indirmek için linke tıklayın